KRS 0000417557

5.07.2018

Sprawozdanie finansowe za 2017 rok Pobierz

11.07.2017

Sprawozdanie finansowe za 2016 rok Pobierz

1.10.2015

Zakończyliśmy realizację zadania pod nazwą „Wczesna interwencja w niepełnosprawność dzieci i młodzieży z województwa Kujawsko-Pomorskiego”. Projekt ten współfinansowany jest ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego, www.kujawsko-pomorskie.pl. Realizowaliśmy go przy udziale w głównej mierze Centrum Rehabilitacji Novamed Sp. z o.o. z siedzibą w Brodnicy. Szczegóły w zakładce Nasze projekty.

1.09.2015

Zakończyliśmy realizację zadania pod nazwą „Pomoc dla osób z obrzękiem limfatycznym z województwa Kujawsko-Pomorskiego”. Projekt ten współfinansowany jest ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego, www.kujawsko-pomorskie.pl. Realizowaliśmy go przy udziale w głównej mierze Centrum Rehabilitacji Novamed Sp. z o.o. z siedzibą w Brodnicy oraz Klubu Amazonek przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Od Nowa” z siedzibą w Brodnicy. W ramach projektu odbędzie się szereg zabiegów rehabilitacyjnych. Szczegóły w zakładce Nasze projekty.

1.07.2015

Przystąpiliśmy do realizacji zadania pod nazwą "Wczesna interwencja w niepełnosprawność dzieci i młodzieży z województwa Kujawsko-Pomorskiego”. Projekt ten współfinansowany jest ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego, www.kujawsko-pomorskie.pl. Realizujemy go przy udziale w głównej mierze Centrum Rehabilitacji Novamed Sp. z o.o. z siedzibą w Brodnicy. W ramach projektu odbędzie się szereg zabiegów rehabilitacyjnych. Szczegóły w zakładce Nasze projekty.

1.04.2015

Przystąpiliśmy do realizacji zadania pod nazwą „Wsparcie dla osób z obrzękiem limfatycznym z województwa kujawsko-pomorskiego”. Projekt ten współfinansowany jest ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego, www.kujawsko-pomorskie.pl. Realizujemy go przy udziale w głównej mierze Centrum Rehabilitacji Novamed Sp. z o.o. z siedzibą w Brodnicy oraz Klubu Amazonek przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Od Nowa” z siedzibą w Brodnicy. W ramach projektu odbędzie się szereg zabiegów rehabilitacyjnych. Szczegóły w zakładce Nasze projekty.

6.03.2015

Uzyskaliśmy status organizacji pożytku publicznego (OPP).

1.09.2014

Zakończyliśmy realizację zadania pod nazwą „Pomoc dla osób z obrzękiem limfatycznym z województwa Kujawsko-Pomorskiego”. Projekt ten współfinansowany był ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego, www.kujawsko-pomorskie.pl. Realizowaliśmy go przy udziale w głównej mierze Centrum Rehabilitacji Novamed Sp. z o.o. z siedzibą w Brodnicy oraz Klubu Amazonek przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Od Nowa” z siedzibą w Brodnicy. W ramach projektu odbył się szereg zabiegów rehabilitacyjnych, szczegóły w zakładce Nasze projekty.

1.06.2014

Na ulicy Wczasowej w Brodnicy, tuż obok naszej siedziby odbył się wyścig rowerowy z okazji Dnia Dziecka. Byliśmy współorganizatorami tego wydarzenia. Zgłosiło się dużo dzieci, co nas bardzo cieszy. Tym samym przygotowane na ten dzień kamizelki odblaskowe z logo naszej Fundacji rozeszły się w oka mgnieniu. Podczas wydarzenia obecny był i nagrody wręczał nasz Fundator, Pan Ryszard Rynkowski. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję tego wydarzenia, oczywiście 1 czerwca.


1.04.2014

Przystąpiliśmy do realizacji zadania pod nazwą „Pomoc dla osób z obrzękiem limfatycznym z województwa Kujawsko-Pomorskiego”. Projekt ten współfinansowany jest ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego, www.kujawsko-pomorskie.pl. Realizujemy go przy udziale w głównej mierze Centrum Rehabilitacji Novamed Sp. z o.o. z siedzibą w Brodnicy oraz Klubu Amazonek przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Od Nowa” z siedzibą w Brodnicy. W ramach projektu odbędzie się szereg zabiegów rehabilitacyjnych. Szczegóły w zakładce Nasze projekty.

6.12.2013

Nasz przedstawiciel uczestniczył w szkoleniu „Finanse dla zarządzających w NGO” zorganizowanym w Toruniu przez Regionalne Centrum Ekonomii Społecznej. Szkolenie zorganizowane zostało w ramach projektu współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

7.11.2013

Nasz przedstawiciel uczestniczył w szkoleniu „Ramy prawne i specyfika działania organizacji non-profit” zorganizowanym w Toruniu przez Regionalne Centrum Ekonomii Społecznej. Szkolenie zorganizowane zostało w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

1.09.2013

Przystąpiliśmy do realizacja projektu pod nazwą „Neurorehabilitacja dla dzieci w Brodnicy”. Projekt ten zakłada przeprowadzenie dziennych turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci (nie tylko z Brodnicy) w wieku od 0 do 18 roku życia w szczególności z mózgowym porażeniem dziecięcym i przepukliną oponowo-rdzeniową. Turnusy odbywać się będą w Centrum Rehabilitacji Novamed w Brodnicy. Rehabilitacja dzieci jest bezpłatna, całkowity jej koszt pokrywa Fundacja Dary Losu. Szczegóły w zakładce Nasze projekty.

1.09.2013

Zakończyliśmy realizację zadania pod nazwą „Wsparcie osób z obrzękiem limfatycznym”. Projekt ten współfinansowany był ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Realizowaliśmy go przy udziale Centrum Rehabilitacji Novamed Sp. z o.o. z siedzibą w Brodnicy oraz brodnickiego Klubu Amazonek przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Od Nowa” z siedzibą w Brodnicy. W ramach projektu odbył się szereg zabiegów rehabilitacyjnych, szczegóły w zakładce Nasze projekty.

10.08.2013

Ryszard Rynkowski oraz Piotr Gajda w trakcie trwającego w Śliwnikach k. Kalisza turnieju polo pn. IVY Polo Cup odebrali z rąk gospodarzy i organizatorów, Państwa Rogowskich czek o wartości 20.000,00 zł. Pozyskanymi tego dnia środkami sfinansujemy rehabilitację osób potrzebujących, szczegóły na ten temat już wkrótce. Polecając się na przyszłość serdecznie dziękujemy Państwu Rogowskim za bezinteresowną pomoc. Dziękujemy również Panu Marcinowi Szczutkowskiemu za nieustanną promocję naszej Fundacji.

14.08.2013

Promocyjna strona Fundacji na portalu Facebook dostępna pod adresem facebook.com/FundacjaDaryLosu po sześciu miesiącach istnienia zyskała setnego fana. Dziękujemy! Wszystkich obecnych na Facebook’u zachęcamy do polubienia nas i obserwowania naszych poczynań, które relacjonować będziemy również i tam.

22.06.2013

Panowie Ryszard Rynkowski oraz Piotr Gajda wystąpili w sobotę, 22 czerwca 2013 r. w programie telewizyjnym pt. „Pytanie na śniadanie” emitowanym w TVP2. Program dotyczył co prawda Pana Rynkowskiego, ale przy okazji poruszony został również temat Fundacji Dary Losu. Materiał nagrywany na żywo znalazł się na stronie internetowej Telewizji Publicznej.

1.06.2013

Wspólnie z Fundacją Sportowa Polska, Urzędem Miejskim w Brodnicy oraz Legią Osiek zorganizowaliśmy spotkanie integracyjne pn. "Razem ruszajmy po zdrowie". Pierwsza edycja z założenia cyklicznej imprezy zlokalizowana została w Brodnicy. Tego słonecznego dnia mieszkańcy Brodnicy i nie tylko wzięli udział w aktywnościach sportowych i programie artystycznym. Dzieci mogły jeździć na rowerach i biegać. Dorośli, bez względu na wiek mogli biegać i chodzić z kijkami do Nordic-Walking. Ponadto odbyły się integracyjne zawody w kręgle, turniej tenisa ziemnego oraz wyścig wózkarzy. Sportowym finałem dnia była „II Dycha Anny Wazówny”, tj. bieg na 10 km, w którym udział wziął m. in. wielokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski. Najlepszym w kategoriach przyznane zostały nagrody. Dzień urozmaiciły występy brodnickich zespołów rockowych Amarena Rockers oraz B-Rock. Odbył się także koncert laureatów XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Osób Niepełnosprawnych. Na koniec dnia koncerty dali Ryszard Rynkowski oraz Monika Kuszyńska z Zespołem. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie na stronie www.razemruszajmypozdrowie.pl.


1.04.2013

Przystąpiliśmy do realizacji zadania pod nazwą „Wsparcie osób z obrzękiem limfatycznym”. Projekt ten współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Realizujemy go przy udziale Centrum Rehabilitacji Novamed Sp.z o.o. z siedzibą w Brodnicy oraz Klubu Amazonek przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Od Nowa” z siedzibą w Brodnicy. W ramach projektu odbędzie się szereg zabiegów rehabilitacyjnych, szczegóły w zakładce Nasze projekty.

25.02.2013

Na adres Fundacji wpłynęło pismo z Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu dotyczące rozliczenia zadania publicznego pod nazwą „Aktywizacja społeczna i zdrowotna kobiet po mastektomii” (szczegóły w zakładce Nasze projekty). Miło nam poinformować, że 22 lutego 2013 roku zaakceptowane zostało sprawozdanie końcowe z wykonania tego zadania. Zamykamy zatem ten projekt i skupiamy się na kolejnych.

21.02.2013

Nasza oferta dot. zadania pn. „Wsparcie osób z obrzękiem limfatycznym”, o której pisaliśmy 10.01.2013 roku, znalazła się na liście pozytywnie ocenionych ofert otwartego konkursu ofert nr 9/2013 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań Samorządu Województwa w 2013 roku w zakresie pomocy społecznej pod nazwą: „Wsparcie działań z zakresu opieki nad osobami przewlekle chorymi”. Przy okazji warto wspomnieć, że zajęliśmy bardzo wysokie, II miejsce w rankingu najlepiej ocenionych ofert. Cieszy to w szczególności autora projektu. Projekt zakłada wsparcie osób z chorobą przewlekłą – obrzękiem limfatycznym z powiatu brodnickiego poprzez w szczególności wykonanie szeregu zabiegów rehabilitacyjnych (masaże mechaniczne limfatyczne, masaże klasyczne, kąpiele wirowe kończyn dotkniętych obrzękiem limfatycznym). Wkrótce rozpoczniemy jego realizację.

12.02.2013

Rozpoczęliśmy promocję Fundacji i jej działań na portalu Facebook. Nasza strona znajduje się pod adresem facebook.com/FundacjaDaryLosu. Wszystkich obecnych na Facebook’u zachęcamy do polubienia nas i obserwowania naszych poczynań, które relacjonować będziemy również i tam.

10.01.2013

Do Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu wpłynęła nasza oferta dot. zadania pn. „Wsparcie osób z obrzękiem limfatycznym”. Projekt zakłada wsparcie osób z chorobą przewlekłą – obrzękiem limfatycznym z powiatu brodnickiego poprzez w szczególności wykonanie szeregu zabiegów rehabilitacyjnych (masaże mechaniczne limfatyczne, masaże klasyczne, kąpiele wirowe kończyn dotkniętych obrzękiem limfatycznym). Liczymy na pozytywną oceną naszego pomysłu.

7.01.2013

Na adres Fundacji wpłynęło pismo Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Od Nowa” w Brodnicy z podziękowaniem za realizację projektu pt.: „Aktywizacja społeczna i zdrowotna kobiet po mastektomii” (projekt realizowany był od września do grudnia 2012 roku, w projekcie udział wzięły m. in. Panie ze Stowarzyszenia „Od Nowa”; szczegóły w zakładce Nasze projekty). My również dziękujemy i liczymy na owocną współpracę w przyszłości. Kolejne projekty w planach.

5.12.2012

Nasz przedstawiciel uczestniczył w szkoleniu „Pisanie projektów” zorganizowanym w Grudziądzu przez Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw pozarządowych TŁOK oraz Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Ekonomii Społecznej OWIES. Szkolenie zorganizowane zostało w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

1.12.2012

Zakończyliśmy realizację zadania pod nazwą „Aktywizacja społeczna i zdrowotna kobiet po mastektomii”. Projekt ten współfinansowany był ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Realizowaliśmy go przy udziale Centrum Rehabilitacji Novamed Sp.z o.o. z siedzibą w Brodnicy oraz Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Od Nowa” z siedzibą w Brodnicy. W ramach projektu odbył się szereg zabiegów rehabilitacyjnych, szczegóły w zakładce Nasze projekty.

30.11.2012

Nasz przedstawiciel uczestniczył w szkoleniu „Fundraising i marketing w organizacjach pozarządowych” zorganizowanym w Toruniu przez Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw pozarządowych TŁOK oraz Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Ekonomii Społecznej OWIES. Szkolenie zorganizowane zostało w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

17.11.2012

Nasi przedstawiciele wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia „Omega” podpisali list intencyjny określający ramy przyszłej współpracy obu podmiotów. Nasze wspólne wysiłki skupiać się będą w szczególności na pomocy osobom wymagającym rehabilitacji lub specjalistycznego leczenia, promocji zdrowia i zdrowego trybu życia, działalności sportowo-rekreacyjnej, kulturalno-oświatowej i proekologicznej. Przedstawiciele Stowarzyszenia „Omega” wyrazili gotowość wystąpienia w roli Partnera i wsparcia Fundacji Dary Losu i Fundacji Sportowa Polska przy organizacji przyszłorocznej imprezy o charakterze sportowo-integracyjnym nie tylko dla społeczności lokalnej, która odbędzie się w Brodnicy.

5.10.2012

Nasz przedstawiciel uczestniczył w spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym Programu współpracy samorządu województwa kujawsko-pomorskiegoz z organizacjami pozarządowymi na rok 2013, które odbyło się w Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego w Bydgoszczy. Spotkanie zorganizowane zostało przez Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

25.09.2012

Nasi przedstawiciele spotkali się w Warszawie z Panem Robertem Korzeniowskim oraz Panem Dariuszem Danilczukiem, przedstawicielami Fundacji Sportowa Polska z siedzibą w Warszawie. Efektem wcześniejszej współpracy obu fundacji oraz wspomnianego spotkania są wspólne plany na 2013 rok, które obejmują w szczególności zorganizowanie imprezy o charakterze sportowo-integracyjnym nie tylko dla społeczności lokalnej, która - jak wstępnie zadecydowano - odbędzie się w Brodnicy.

15.09.2012

Przystąpiliśmy do realizacji zadania pod nazwą „Aktywizacja społeczna i zdrowotna kobiet po mastektomii”. Projekt ten współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Realizujemy go przy udziale Centrum Rehabilitacji Novamed Sp.z o.o. z siedzibą w Brodnicy oraz Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Od Nowa” z siedzibą w Brodnicy. W ramach projektu odbędzie się szereg zabiegów rehabilitacyjnych, szczegóły w zakładce Nasze projekty.

4.08.2012

Nasz przedstawiciel uczestniczył w spotkaniu informacyjnym z przedstawicielami Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w związku z Rządowym Programem na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2012-2013 oraz planowanym uruchomieniem konkursu dla organizacji działających na rzecz aktywności seniorów. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

26.06.2012

Nasz przedstawiciel uczestniczył w XIII Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Działasz społecznie? Działasz skutecznie” zorganizowanym w Bydgoszczy przez Kujawsko-Pomorską Federację Organizacji Pozarządowych pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego. Forum zostało sfinansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

30.05.2012

Oficjalnie zainaugurowaliśmy działalność naszej Fundacji podczas zorganizowanej wspólnie z Centrum Medycznym Novamed uroczystości, na której poza osobami ściśle związanymi z Fundacją, tj. Fundatorami – Panem Ryszardem Rynkowskim, Panem Tomaszem Łuczakiem oraz Wspólnikami Novamed Sp. z o.o. z siedzibą w Brodnicy, pojawili się w szczególności Poseł na Sejm RP Zbigniew Sosnowski, Radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zbigniew Socha, Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Hildebrandt. Uśmiechy na twarzach gości, wiele ciepłych słów oraz obietnice wsparcia naszej działalności pomagają pozytywnie myśleć o przyszłości Fundacji i przyszłości naszych podopiecznych.


15.05.2012

Nasz przedstawiciel uczestniczył w szkoleniu „Jak osiągnąć stabilność finansową i kadrową w organizacji pozarządowej?” oraz „Członkostwo w Federacji – dlaczego?” zorganizowanym w Brodnicy przez Kujawsko-Pomorską Federację Organizacji Pozarządowych. Szkolenie zorganizowane zostało w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

27.04.2012

W dniach 26-27 kwietnia nasi przedstawiciele uczestniczyli w szkoleniu „Finanse w organizacjach” zorganizowanym we Włocławku przez Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK oraz Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Ekonomii Społecznej OWIES. Szkolenie zorganizowane zostało w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

17.04.2012

Uzyskaliśmy długo oczekiwany i niezbędny wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym. Nasz numer w KRS to 0000417557.